Atletika: Jiří Šolar čtyřikrát zlatý

Masters Evropa v Lovosicích byl letos největší mezinárodní atletický míting v covidové době. Jesenický veterán zde kromě 4 zlatých vybojoval i 1 stříbro a 1 bronz.

Jiří Šolar 4x zlatý

Od 30. července do 1. srpna 2021 se v Lovosicích konal jediný veteránský závod v atletice v České republice, kde se výsledky hodnotí v rámci pětiletých kategorií, tedy stejně jako mistrovství světa, Evropy, a dalších mezinárodních akcí. Ostatní mítingy se v ČR hodnotí podle věkových koeficientů, což v praxi znamená, že se porovnávají výkony závodníků různého věku mezi sebou. Tím se samozřejmě zvyšuje konkurence, ale diskutabilní je pak samo nastavení koeficientů, sice je mezinárodní, ale i tak sporné.
Masters Evropa v Lovosicích byl letos největší mezinárodní atletický míting v covidové době. Letošního ročníku se účastnili kromě domácích závodníci hlavně ze sousedních zemí, Polska, Německa, Rakouska, Slovenska, dále i z Maďarska, Švýcarska, Francie, chyběli Italové, Rusové, Britové, asi je brzdila nařízená omezení.
Ve vrzích v kategorii M65 startovalo jen kolem pěti až osmi závodníků, ale kvalita byla zajištěna startem dvou českých zástupců v první desítce světového žebříčku 2020 ve vrhačském pětiboji, Jiřího Šolara a Pavla Veleby, kteří se spolu utkali a podělili o všech 6 zlatých v pěti vrzích a ve vrhačském pětiboji. Jiřímu Šolarovi se dařilo, když si kromě slabší koule ve všech udělal letošní maximum:
Koule:                 1. místo, 11,06 m
Disk:                   1. místo, 44,59 m (SB, aktuálně 6. místo světového žebříčku)
Kladivo:              1. místo, 38,08 m (SB)
Oštěp:                 3. místo, 30,20 m (SB)
Břemeno:            2. místo, 13,71 m (SB)
Vrhačský pětiboj: 1. místo, 3 756 bodů (SB, 3. místo na světě)
Výkonem v pětiboji dosáhl 2. nejlepšího osobního výsledku vůbec (PB 3 865 b. z Benátek, kterým byl 4. na ME 2019).

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3