MATĚJÍČEK NEJLEPŠÍM VETERÁNEM

Jesenický stolní tenista Miloš Matějíček ovládl v letošní veteránské sezoně nejen svoji kategorii (70 - 74 let), ale stal se i celkovým vítězem bez rozdílu věku. V Hluku na jihu Moravy se konal tradiční závěrečný turnaj roku. Osmý podnik stolnotenisové veteránské sezony Masters zvaný také “turnajem pravdy”, se týkal už pouze osmi nejlepších hráčů z každé věkové kategorie. Ti si to rozdali systémem “každý s každým” a získané body mají dvojnásobnou hodnotu. V Hluku se sešlo 148 hráčů a hráček z Čech, Moravy a Slovenska a již tradičně mezi nimi nechyběli zástupci jesenického klubu Miloš Matějíček a Zdeněk Senohrábek, oba ve věkové kategorii 70 - 74 let. Miloš Matějíček jel na finálový turnaj Masters po pětitýdenním
MATĚJÍČEK NEJLEPŠÍM VETERÁNEM (vlevo)

Jesenický stolní tenista Miloš Matějíček ovládl v letošní veteránské sezoně nejen svoji kategorii (70 - 74 let), ale stal se i celkovým vítězem bez rozdílu věku.

V Hluku na jihu Moravy se konal tradiční závěrečný turnaj roku. Osmý podnik stolnotenisové veteránské sezony Masters zvaný také “turnajem pravdy”, se týkal už pouze osmi nejlepších hráčů z každé věkové kategorie. Ti si to rozdali systémem “každý s každým” a získané body mají dvojnásobnou hodnotu.
V Hluku se sešlo 148 hráčů a hráček z Čech, Moravy a Slovenska a již tradičně mezi nimi nechyběli zástupci jesenického klubu Miloš Matějíček a Zdeněk Senohrábek, oba ve věkové kategorii 70 - 74 let.
Miloš Matějíček jel na finálový turnaj Masters po pětitýdenním tréninkovém výpadku kvůli problémům se zády. “Po konzultaci s lékařem v Šumperku jsem začal opatrně s tréninkem a doufal jsem, že záda vydrží nápor sedmi těžkých utkání,” komentoval nejistou situaci Miloš Matějíček.
Tři utkání jesenický veterán vyhrál poměrně hladce 3:0. V dalším duelu se Schlapplem z Hradce Králové se Matějíček při dobíhání míčů zranil, když si natáhl stehenní sval. Po ošetření poraněné nohy pokračoval dál v turnaji i s tímto handicapem. S nepříjemným Schlapplem nakonec vyhrál 3:2, dále porazil klubového spoluhráčem Senohrábka 3:1 a Kučeru ze Slavičína 3:0. Jelikož Hrčiřík a Kučera, kteří byli v průběžném pořadí na 2. a 3. místě, již měli na svém kontě dvě porážky, rozhodl se jesenický hráč po poradě s vedením turnaje utkání s Hrnčiříkem ze zdravotních důvodů vzdát. I přes kontumační prohru se Miloš Matějíček stal vítězem turnaje i vítězem celého ročníku.
Zdeněk Senohrábek v Hluku porazil Schlappla 3:2, Ambrože 3:2 a Podolku 3:1 a na turnaji Masters skončil na 5. místě. Stejné umístění mu patří i v celkovém žebříčku letošní sezony.
Miloš Matějíček se díky nasbíranému počtu bodů za celý rok stal absolutním vítězem Velké ceny Českomoravského klubu veteránů bez rozdílu kategorií.