Abychom vám mohli poskytovat služby sociálních sítí, používáme na tomto webu soubory cookie. Soubory cookie slouží k osobnímu přizpůsobení obsahu, poskytování reklam na míru. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie.

Staň se vojákem, pardon vodákem

„V letošním roce slavíme třicáté výročí založení našeho klubu. Od roku 1985 jsme se začlenili do tělovýchovné jednoty a vytvořili jsme „Oddíl vodní turistiky“. Dnes je nás již sto pět, máme členy z celé republiky a také ze zahraničí (Slovensko). V roce 1997 jsme se zaregistrovali jako „Klub vodáků Jeseník“. Pro svoji činnost máme vybudované solidní zázemí – na břehu Staříče, těsně nad soutokem, máme svoji loděnici. V ní je klubovna, sociální zařízení s kuchyňkou, provozní místnosti a sklady lodí,“ shrnuje historii a současnost Klubu předseda Milan Toušek. V rámci své činnosti pořádají týdenní letní vodácké tábory pro děti od 11 do 17 let s osmi instruktory, kuchařem a řidičem, zájezdy pro členy i nečleny.
Staň se vojákem, pardon vodákem
„V letošním roce slavíme třicáté výročí založení našeho klubu. Od roku 1985 jsme se začlenili do tělovýchovné jednoty a vytvořili jsme „Oddíl vodní turistiky“. Dnes je nás již sto pět, máme členy z celé republiky a také ze zahraničí (Slovensko). V roce 1997 jsme se zaregistrovali jako „Klub vodáků Jeseník“. Pro svoji činnost máme vybudované solidní zázemí – na břehu Staříče, těsně nad soutokem, máme svoji loděnici. V ní je klubovna, sociální zařízení s kuchyňkou, provozní místnosti a sklady lodí,“ shrnuje historii a současnost Klubu předseda Milan Toušek.
V rámci své činnosti pořádají týdenní letní vodácké tábory pro děti od 11 do 17 let s osmi instruktory, kuchařem a řidičem, zájezdy pro členy i nečleny. Individuálně sjíždí potoky a říčky po celé republice i v cizině, pořádají turistické jízdy zdatnosti a zúčastňují se různých závodů. „Pro naše zviditelnění a také propagaci naší činnosti se záměrem získat nové členy klubu plánujeme 23. května letošního roku „Den otevřených dveří“, kdy bude veřejnosti zpřístupněna loděnice, budeme provádět projížďky na lodích po Staříči, uspořádáme výstavu o naší historii s fotografiemi z různých akcí a promítneme film z „Retro jízdy“. K tomu všemu bude v areálu loděnice vystupovat kapela Návrat.
Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 5.0 Počet: 1 Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Diskuze

Vybrané video

Chaos v Kontře pokus

Anketa

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Zakopcem.cz