Abychom vám mohli poskytovat služby sociálních sítí, používáme na tomto webu soubory cookie. Soubory cookie slouží k osobnímu přizpůsobení obsahu, poskytování reklam na míru. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie.

Vyjádření učitelů 2. stupně ZŠ Jeseník

Vždyť přece o nic nejde, nebo snad ano? Ačkoliv je doba letních prázdnin, je pro nás, učitele 2. stupně Základní školy Jeseník, důležité vyjádřit se k události, která stále hýbá naším městem, a která by si žádala bližšího vysvětlení. Ano, jde o nejmenování dnes už bývalého ředitele pana Romana Mroska na místo ředitele základní školy. Pokud by vše proběhlo tak, jak proběhnout mělo, nikdo by se nad tím nepozastavil. Je tu však několik ALE. Tím ALE je rozhodnutí městské rady. Právo rozhodnutí je na její straně, to nikdo nepopírá. Skandální je ale to, že nerespektovala výsledek vyplývající ze zásady lichého zastoupení členů konkurzní komise. Výsledek byl zcela jasný. Ještě nepochopitelnější se jeví nástup členů
Vyjádření učitelů 2. stupně ZŠ Jeseník
Vždyť přece o nic nejde, nebo snad ano?
Ačkoliv je doba letních prázdnin, je pro nás, učitele 2. stupně Základní školy Jeseník, důležité vyjádřit se k události, která stále hýbá naším městem, a která by si žádala bližšího vysvětlení. Ano, jde o nejmenování dnes už bývalého ředitele pana Romana Mroska na místo ředitele základní školy. Pokud by vše proběhlo tak, jak proběhnout mělo, nikdo by se nad tím nepozastavil. Je tu však několik ALE.
Tím ALE je rozhodnutí městské rady. Právo rozhodnutí je na její straně, to nikdo nepopírá. Skandální je ale to, že nerespektovala výsledek vyplývající ze zásady lichého zastoupení členů konkurzní komise. Výsledek byl zcela jasný. Ještě nepochopitelnější se jeví nástup členů kontrolních orgánů, kteří po pěti letech jakoby chtěli nacházet chyby a nedostatky v hospodaření školy, aby městská rada mohla následně zdůvodnit, proč padlo výše uvedené rozhodnutí. My, kteří jsme v tyto dny chodili do školy a nic jsme netušili, jsme byli udiveni tím, jak se najednou kontrolní orgány starají o naši školu. V každé profesi , od nejvyšší po nejnižší, může člověk chybovat. Důležité je, aby na svou chybu byl včas upozorněn a s tímto člověkem bylo provedeno patřičné řízení. Možností se naskýtá více, nikdy se však nesáhne k tak razantním a nepřiměřeným závěrům, jak se to stalo v tomto případě. Vždyť i sám místostarosta pan Halas svými ústy pronesl, že nejde o žádnou fatální záležitost. A jak říkají slovníky, slovo „fatální“ znamená „osudný“. Pedagogickou práci bývalého ředitele nešlo napadnout, protože závěry České školní inspekce jednoznačně potvrdily dobrou práci celého pedagogického sboru právě pod vedením ředitele školy. Šlo se na to tou nejschůdnější cestou, a to přes hospodaření. Naskýtá se i otázka, zda nepochybil i kontrolní orgán. Co nás ale nejvíce mrzí, je to, že bez vědomí velké většiny zaměstnanců z pracovišť Nábřežní a Průchodní rozhodla naše kolegyně v konkurzním řízení tak,
Dokončení na straně 2
Vyjádření učitelů ...
Dokončení z titulní strany
jak rozhodla. A zde se opět naskýtá otázka: „Kdyby tomu bylo naopak, i pak by městská rada hovořila o „těsném“ rozhodnutí konkurzní komise?“
Nyní jsou všechna slova již zbytečná. Co ale zbytečné není, je poděkování našemu bývalému řediteli za to, že nám dokázal vytvořit příjemné prostředí pro to, abychom se mohli plně věnovat našim dětem. Dokázal vycházet s dětmi, rodiči, s každým z nás. Dbal na to, aby učitelé vedli žáky k dosahování co nejlepších výsledků, aby sportovali, aby reprezentovali náš region a byl na to také patřičně hrdý. Ze všech pracovišť dokázal vybudovat moderní školy, kterými jsme se pyšnili před kolegy z jiných škol. Měl zkušenosti z vedení škol a ty se získávají opravdu jen praxí. Je zbytečné vzpomínat na léta, kdy jsme byli v tlaku veřejnosti i žáků po sloučení škol. Tehdy se také stala chyba a podobná chyba se stala i nyní. Právě zde by bylo na místě hovořit o „fatální chybě“. Nechceme se přece dostat do situace, kdy se změní složení městské rady a opět si budeme říkat, že tohle se stát nemělo. Byli bychom rádi, kdyby rada města přehodnotila své rozhodnutí, protože nás mrzí, že je hazardováno s potenciálem vedoucího pracovníka, který svou prací ve prospěch našich dětí jistě přesvědčil většinu obyvatel Jeseníku.
A zbývá jen odpovědět na otázku kladenou na začátku článku. Ano, jde o hodně, a to nejen pro samotného bývalého ředitele, ale také pro jeho spolupracovníky, pro rodiče, ale především pro žáky naší školy.
Za pracoviště Nábřežní: M. Buchtíková, I. Činčalová, M. Fellner, R. Grosičová, I. Chocholová, L. Janečková, M. Konečná, B. Krejčí, M. Kročilová, S. Sekanina, J. Skřivánek, S. Smékalová, J. Ševčík, L. Šuška, J. Zlámalová. K vyjádření učitelů ZŠ Nábřežní se přidali také učitelky z pracoviště ZŠ Průchodní: M. Dobešová, J. Kaňovská, I. Kořenková, M. Kováčová, J.Skřivánková.
Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.0 Počet: 1 Nejlepší: 4 Nejhorší: 4

Diskuze

Vybrané video

Chaos v Kontře pokus

Anketa

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Zakopcem.cz